Untitled document TORUN PORUSZA

EDWARD LAMPARSKI - zawdnik i trener KS Start-Wisła Toruń

Untitled document

Urodził się 03.12.1956 roku w Toruniu. Po ukończeniu toruńskiego Technikum Przemysłu Spożywczego, przez około 2 lata pracował w Zakładach Zbożowo-Młynarskich, później w Elanie i w firmie Artex. Od 1997 roku do 2010 roku był zatrudniony w Bella Sp. z o.o. Był żonaty, miał dwie córki - Emilię i Ewę. Zmarł 02.08.2013.

Przygodę z tenisem rozpoczął dość późno, w wieku 13 lat. Pierwszym jego trenerem był Piotr Nagel. Edward był mistrzem, wicemistrzem województwa w różnych kategoriachwiekowych. W grze podwójnej był wicemistrzem Polski. Miał wielki udział w sukcesach KS Start-Wisła w rozgrywkach drużynowych. Dotarł do półfinału prestiżowego Turnieju IKP. Po zakończeniu czynnej kariery zawodniczej zajął się szkoleniem dzieci i młodzieży, głównie w KS Start-Wisła Toruń. Na tym polu odnotował wiele sukcesów. Jego podopieczni tacy jak: Jarosław Adamkiewicz, Marek Jabłoński, Jakub Kmita, Wojciech i Krzysztof Owsiak, Monika Brzuskiewicz, Tomasz Mossakowski, Alina Orcholska, Ewa Szatkowska, Hanna i Katarzyna Kapustka, Zuzanna Maciejewska - wielokrotnie zdobywali medale Mistrzostw Polski w singlu, deblu, oraz w rozgrywkach drużynowych. Większość z nich z sukcesami zajmuje się szkoleniem swoich następców.

W dniu 14.06.2014 odbył się pierwszy Turniej Pamięci Edwarda Lamparskiego - byłego zawodnika i trenera KS Start-Wisła Toruń, przedwcześnie zmarłego w wieku 56 lat w 2013 roku. W turnieju udział wzięło 12 zawodników. Zwycięzcą i najlepszym deblistą turnieju okazał się Waldemar Maniecki, drugi był Krzysztof Juźków, a trzeci - Kamil Szwed. Dalsze miejsca zajęli: Aleksander Skop, Boris Skulmowski, Norman Skulmowski, Jerzy Rybka, Grzegorz Kowalski. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje najmłodszy uczestnik turnieju, zawodnik KS Start-Wisła, Jakub Zoch, który jeden mecz wygrał, trzy zremisował i ostatecznie zajął 11 miejsce. Obecna była rodzina Edwarda Lamparskiego - jego żona Maria, córki: Emilia i Ewa z mężami i dziećmi, była też siostra Edwarda. Wszystkim spodobała się formuła turnieju - gra podwójna, na czas, z zmianą partnerów w każdym gemie. Po zakończeniu turnieju na grobie Edwarda zapaliliśmy znicz.

Untitled document herb torunia

Miasto Toruń

 
Untitled document herbHerb województwa kujawsko-pomorskiego

PARTNERZY

Untitled document Fonte
Hotel Filmar
PZT
Tenis Travel
Untitled document word

SPONSORZY

Bella
APATOR
Untitled document jgsport
Untitled document ADA-PLUS
Untitled document Wuteh
Copyright © 2020 Start-Wisła